VI Oddział Psychiatryczny
VI Całodobowy Oddział Psychiatryczny zajmuje się pomocą osobom, które ukończyły 18 rok życia, cierpiącym na różnego typu zaburzenia depresyjne (afektywne, reaktywne i sytuacyjne), zaburzenia nerwowe – anoreksja, bulimia oraz zaburzenia z kręgu psychotycznego (schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii i schizoafektywne).
Kompleksowość oferowanych świadczeń pozwala nam na leczenie pacjentów w każdym stadium choroby psychicznej. Doświadczony zespół lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów, terapeutów zajęciowych i pielęgniarek, dba o zdrowie psychiczne naszych pacjentów.
W procesie leczenia duży nacisk kładziemy na konsekwencję i systematyczność w realizacji programu terapeutycznego, co zwiększa motywację do leczenia i pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Program terapeutyczny pobudza Pacjenta do aktywizacji, pomaga w zredukowaniu objawów chorobowych, w zrozumieniu istoty choroby i wynikających z niej konsekwencji.
Przy pomocy psychoterapii i psychoedukacji przygotowujemy pacjentów do życia poza szpitalem.
W ramach leczenia stosowane są różnorodne formy terapii:
- farmakoterapia;
- psychoterapia indywidualna (behawioralno-poznawcza i interpersonalna);
- terapia grupowa;
- psychoedukacja;
- terapia zajęciowa;
- społeczność terapeutyczna;
- spacery pod opieką terapeuty;
- muzykoterapia;
- zajęcia plastyczne;
- relaks;
- kinezyterapia;
- biblioterapia.
Program terapeutyczny w sposób zintegrowany oddziałuje na różne płaszczyzny funkcjonowania Pacjenta:
- biologiczną (farmakoterapia);
- psychologiczną ( m.in. psychoterapia indywidualna i terapia grupowa);
- behawioralna (różnorodne treningi).
Poznaj nasz personel
dr hab. n. med. Przemysław Pacan
Ordynator VI Oddziału Psychiatrycznego
Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Obecnie profesor na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Od ukończenia studiów w 1993 roku zdobywał doświadczenie w pracy w oddziałach stacjonarnych, dziennym oddziale psychiatrycznym; w psychiatrii konsultacyjnej (Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze); psychiatria ambulatoryjna – poradnie zdrowia psychicznego, prywatna praktyka lekarska.
Ponad 25 lat pracy jako nauczyciel akademicki – wykładowca psychiatrii dla studentów medycyny, autor ponad 100 publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu psychiatrii.
Doświadczenie w opiniowaniu sądowo-psychiatrycznym.
W 1999 r. ukończył kurs terapii psychodynamicznej.
Izabela Dudek
Pielęgniarka Oddziałowa
Posiada duże doświadczenie w pracy z pacjentem, specjalistyczną wiedzę w zakresie procesów komunikowania interpersonalnego w relacji z pacjentem, rodziną i członkami zespołu opieki zdrowotnej.