Całodobowy Oddział Leczenia Uzależnień
Oddział nasz zajmuje się leczeniem osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków czy leków oraz hazardu. Zaistniał po to, aby Państwo mieli szansę rozpocząć proces zdrowienia w środowisku, które wykształci odpowiedzialność w sprzyjających warunkach terapeutycznych.
Metody realizacji podstawowego etapu programu terapii uzależnień:
- Edukacja;
- Praca w grupie (zadaniowej, problemowej, społeczności, zajęciach integracyjnych);
- Warsztaty (Nawroty Picia, Bezsilność, Duchowość, TZK, TAZA);
- Konsultacje indywidualne z konsultantem;
- Praca własna pacjenta;
- Spacer, medytacje;
- Konsultacje lekarskie;
- Mityngi AA, AN, AH;
- Spotkania z Klubem Krzewienia Abstynencji i Trzeźwości „ODNOWA”;
- Miting informacyjny AA – Intergrupa AA „Ślęza”, Region Dolnośląski AA.
Oddział prowadzi 6 tygodniową, intensywną terapię osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków, czy leków i hazardu. Oddział jest koedukacyjny posiadający 22 łóżka.


Całodobowy Oddział Leczenia Uzależnień
Odwiedziny w Całodobowym Oddziale Leczenia Uzależnień odbywają się w każdą niedzielę i święta wolne od pracy
w godzinach 12:30 – 17:00
Konsultacje z koordynatorem oddziału w sprawie przyjęć:
tel.: 519 617 979
Kontakt z gabinetem terapeutów:
tel.: 519 617 912
Informacja dla pacjenta rozpoczynającego terapię w całodobowym oddziale leczenia uzależnień
Warunki przyjęcia:
- co najmniej 10 – dniowa abstynencja od alkoholu/hazardu oraz co najmniej 14 – dniowa abstynencja od innych substancji psychoaktywnych,
- skierowanie do szpitala od lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza psychiatry. Skierowanie powinno zawierać:
- rozpoznanie choroby;
- imię nazwisko lekarza kierującego z numerem prawa wykonywania zawodu.
- zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do podjęcia intensywnej psychoterapii uzależnienia;
- posiadanie dokumentu tożsamości.
Przychodząc na Oddział należy mieć ze sobą:
- Cztery zeszyty 100 kartkowe (1-A4 + 3-A5);
- 2-3 długopisy;
- 2 ręczniki, przybory toaletowe;
- proszek do prania;
- dres i obuwie sportowe;
- piżamę i kapcie;
- kubek, talerzyk, sztućce – na własny użytek;
- parasol + kurtka przeciwdeszczowa.
UWAGA!!!
W DNIU PRZYJĘCIA NA ODDZIAŁ WYKONYWANE JEST BADANIE ALKOMATEM LUB MULTI TESTEM NA OBECNOŚĆ NARKOTYKÓW.
Poznaj nasz personel
mgr Elżbieta Śmiarowska
Koordynator Całodobowego Oddziału Leczenia Uzależnień
Specjalista psychoterapii uzależnień,
Magister pedagogiki – Nauki o Rodzinie i Poradnictwo Małżeńskie i Rodzinne, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie. Ukończyła szkolenie z zakresu przeciwdziałania zachowań samobójczych w Dolnosląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu, Terapie ofiar i sprawców przemocy w Polskim Instytucie Eriksonowskim oraz szkolenia z zastosowania Dialogu Motywujacego w leczeniu osób uzależnionych. Prowadzi psychoterapię indywidualną jak i grupową. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień. P.O. koordynator oddziału.


mgr Anna Zielińska
Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.
Magister terapii pedagogicznej z pedagogiką specjalną. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie pedagogiki resocjalizacji. Certyfikowany trener pracy programem PEACE – ART posiadający międzynarodowe kwalifikacje trenerskie upoważniające do pracy z rodzinami, grupami i w kontakcie indywidualnym, z wykorzystaniem programu PEACE – ART (Center for Anti-bullying & Non-violence). Uczestnik superwizji szkoleniowych dot. praktycznych umiejętności stosowania metody Dialog Motywujący, PIDM.

mgr Paweł Łamasz
Specjalista psychoterapii uzależnień
Magister resocjalizacji, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień oraz psychoterapeuta integracyjny w procesie certyfikacyjnym w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym. Pracuje jako trener programów edukacyjno-terapeutycznych CANDIS i Fred Gos Net, rekomendowanych przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Ukończył Akademię Terapii Uzależnień Behawioralnych, a także kurs terapii schematów w leczeniu osób uzależnionych. W swojej codziennej pracy praktykuje metody Dialogu Motywującego. Umiejętności terapeutyczne zdobywał w Instytucie Zdrowia Psychicznego i Polskim Towarzystwie Terapii Motywującej.

mgr Agata Bajsarowicz
Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Współuzależnienia
Uczestniczka programów szkoleniowych akredytowanych przez PARPA i KBdsPN w zakresie pomocy psychoterapeutycznej dla osób uzależnionych od hazardu i innych uzależnień behawioralnych. Na co dzień jest pracownikiem Całodobowego Oddziału Leczenia Uzależnień – Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Prowadzi również Grupy Wsparcia dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych (w tym alkoholu) w Gminach sąsiadujących z Gminą Wrocław. Specjalizuje się w pracy zarówno z osobami uzależnionymi jak i współuzależnionymi. W swojej pracy posługuje się nurtem behawioralno – poznawczym, którego celem jest skupienie się na bieżącej sytuacji pacjenta, wykorzystuje również elementy Dialogu Motywacyjnego, by móc skutecznie podążać za trudnościami pacjenta.