Oddział Psychiatryczny CZP
Całodobowy Oddział Psychiatryczny CZP zajmuje się pomocą osobom, które ukończyły 18 rok życia i mieszkają na terenie dzielnicy Wrocław – Psie Pole. Cierpiącym na różnego typu zaburzenia depresyjne (afektywne, reaktywne i sytuacyjne), zaburzenia nerwowe – anoreksja, bulimia oraz zaburzenia z kręgu psychotycznego (schizofrenia, zaburzenia typu schizofrenii i schizoafektywne).
Kompleksowość oferowanych świadczeń pozwala nam na leczenie pacjentów w każdym stadium choroby psychicznej. Doświadczony zespół lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, psychologów, terapeutów zajęciowych i pielęgniarek, dba o zdrowie psychiczne naszych pacjentów.
W procesie leczenia duży nacisk kładziemy na konsekwencję i systematyczność w realizacji programu terapeutycznego, co zwiększa motywację do leczenia i pozwala na uzyskanie lepszych efektów. Program terapeutyczny pobudza Pacjenta do aktywizacji, pomaga w zredukowaniu objawów chorobowych, w zrozumieniu istoty choroby i wynikających z niej konsekwencji.
Przy pomocy psychoterapii i psychoedukacji przygotowujemy pacjentów do życia poza szpitalem.
W ramach leczenia stosowane są różnorodne formy terapii:
- farmakoterapia;
- psychoterapia indywidualna (behawioralno-poznawcza i interpersonalna);
- terapia grupowa;
- psychoedukacja;
- terapia zajęciowa;
- społeczność terapeutyczna;
- spacery pod opieką terapeuty;
- muzykoterapia;
- zajęcia plastyczne;
- relaks;
- kinezyterapia;
- biblioterapia.
Program terapeutyczny w sposób zintegrowany oddziałuje na różne płaszczyzny funkcjonowania Pacjenta:
- biologiczną (farmakoterapia);
- psychologiczną (m.in. psychoterapia indywidualna i terapia grupowa);
- behawioralna (różnorodne treningi).
Poznaj nasz personel
lek. med. Anna Jarowicz
Ordynator I oddziału Psychiatrycznego CZP
Lekarz medycyny, specjalista psychiatra z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w leczeniu chorób psychicznych i behawioralnych za pomocą leków i innych terapii. Szczególne przeszkolenie pozwala jej na szczególną obserwację i wyciąganie wniosków ze wszystkich zebranych informacji, zgodnie z wiedzą medyczną.
Na podstawie wszystkich informacji zebranych – z badania, z historii pacjenta, z innych źródeł, a czasem z badań laboratoryjnych – stawia diagnozy medyczne dotyczącej problemu lub zaburzenia, na które cierpi wnioskodawca.
Anna Kopkiewicz
Pielęgniarka Oddziałowa
Pielęgniarka Oddziałowa, pielęgniarka Koordynująca pionu pielęgniarskiego, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa psychiatrycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie, w pracy z pacjentem i zarządzaniu personelem.